שמי אורי שלם, ואני גר בקיבוץ מעברות. לקראת גיל 60 החלטתי ללכת בשביל ה-PCT שבחוף המערבי של ארצות הברית. אורך השביל הוא 4260 ק"מ. חלון הזמן שמאפשר ללכת את כל השביל ברצף הוא 5.5 חודשים מאמצע אפריל ועד סוף ספטמבר. משמעות הדבר היא שצריך ללכת כ- 30 ק"מ ביום 6 ימים בשבוע.

כמובן שלפני תחילת האימונים עשיתי בדיקות רפואיות מקיפות – בדיקות דם, אקו לב ובדיקת לב במאמץ, כל זאת כדי לוודא שאני מספיק בריא כדי לעמוד בעומס כזה.

כדי לעמוד בדרישה זו פני לליאור שרון ידריך אותי ויעזור לי להכין תוכנית אימונים למשימה זו. התוכנית כללה דיאטה לירידה מבוקרת במשקל ובניית עומסים מדורגת. בשלב הראשון החלטתי ללכת כל בוקר 2-3 שעות במשך 5.5 חודשים כדי לבנות יכולת הליכה ולראות איך אני מרגיש לקום כל יום וללכת – הכנה מנטלית. בסופי השבוע הלכתי מרחקים גדלים כשבסוף הגעתי להליכה של כ- 35 ק"מ. לסיום שלב זה של האימונים החלטתי ללכת את שביל עמק המעיינות (140ק"מ) ושביל הגולן (120 ק"מ) ברצף, כ-30 ק"מ ביום. השלב הסופי של ההכנות הפיזיות יהיה באוקטובר 2017 כשאנסה ללכת את שביל ישראל במקטעים של 30 ק"מ. אם אסיים שלב זה בהצלחה אעבור לשלב תיכנון ההליכה וההכנות הלוגיסטיות שקשורות בה.

מודעות פרסומת