סיכום ההליכות בקיץ

נחתי כחודש לאחר ההליכה בשביל עמק המעיינות ושביל הגולן התחלתי בחודש מאי את "אימון הקיץ. המטרה שלי לקיץ הייתה להיות מסוגל ללכת עם משקל של 12 ק"ג על הגב לפחות 40 ק"מ יומיים רצוף (גב לגב). מטרה נוספת הייתה להתרגל ללכת גם בעליות עם משקל על הגב, כל זאת מבלי להיפצע ותוך שמירה על סדר יום רגיל. התוכנית שבנה עבורי המאמן ליאור שרון התבססה על 4 מחזורים של חודש שבכל אחד מהם מוסיפים עוד 3 ק"ג לתרמיל ומגדילים את מרחק ההליכה כל שבוע. בסוף כל חודש עושים יומיים רצופים של הליכה ארוכה של מעל 30 ק"מ. בחודש האחרון של האמון כבר ביצעתי הליכה  של 50 ק"מ יום אחרי יום. בחודש החמישי של האימון הוקדש להורדה הדרגתית בעומס, תוך שמירה על הכושר לקראת היציאה למבחן המסכם של השנה האחרונה – הליכה של שביל ישראל במקטעים של 30 ק"מ.

גרף הליכה קיץ

האימון המרכזי של אמצע השבוע כלל עליות בדיונה שמצפון לחרבת סמרה. כשבשבוע האחרון של כל חודש הייתי עושה 5 עליות מתונות לאורך פסי הרכבת ו-5 עליות תלולות בדיונה. בסך הכול כשעה וחצי  אינטרוולים של עליות בדיונות. ביתר הימים עשיתי הליכות רגילות של סיבולת לאורך הנחל ועד המעגן של מבואות ים. כדי לחזק את כל הגוף עשיתי כל שבוע גם שולשה אימוני חיזוק שירירי הליבה של פילטיס ועבודה עם פיתה וכדור בוסו.

להליכות הארוכות של סוף השבוע הייתי יוצא בסביבות 1-2 בלילה כך שרק חצי מההליכה היה בשעות היום ולפני שהשמש מתחילה לבשל אותי. באופן מפתיע ההליכה בלילה אינה בחושך מוחלט וניתן לראות את הדרך גם ללא פנס ראש, או לאור הירח, או לאור תאורת הכבישים שמוחזרת ע"י העננים. עם אור ראשון הייתי מסתובב ומתחיל לחזור הביתה באותו מסלול שהלכתי קודם בלילה. מסלול האימונים שלי היה לאורך חוף הים ממכמורת ועד קיסריה, כשההליכה של שעה וחצי עד חוף הים ובחזרה היו ה"חימום" ו"השחרור".

הייתי בטוח שהמצוק לאורך חוף הים בין מכמורת לקיסריה יהיה צחיח בימות הקיץ החמים אבל הופתעתי לראות שיש בו פריחה כמעט לאורך כל הקיץ. פריחה זו ביחד עם המפרצים הקטנים שנשקפים ממרום המצוק היו בשבילי סביבה נהדרת להליכות הארוכות של הקיץ. להלן מספר תמונות שצילמתי בהליכות לאורך החוף ועל גדות נחל אלכסנדר.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s