סיכום לקראת התחלת המסע

אחרי שנה וחצי של אימונים והכנות אני יוצא למסע בשביל ה- PCT. בתקופת ההכנה הלכתי כ- 6000 ק"מ שכללו את שביל המעיינות, שביל הגולן ושביל ישראל במקטעים של 30 ק"מ עם טרמיל על הגב. בנוסף להליכה עדיתי גם אימומים לחיזוק שרירי הליבה, פילטיב עם שי גנז, תרגילי כח בבית ואימוני TRX עם זיו בגן המשחקים מתחת לבית של גל.
בכל התקופה הדריך אותי ליאור שרון שקבע עבורי את תוכנית האימונים הכוללת ןדיאטה מתאימה. בשנה הראשונה עד להליכה בשביל ישראל הצטרה הייתה להגיע ליכולת הליכה של מרחקים גדולים של עד 50 ק"מ. השיטה הייתה הגדלת מרחקי הליכה איטית ומבוקרת יחד עם דיאטה להורדת 5 ק"ג. ההליכה בשביל ישראל הייתה השיא של תקופה זו ובה בחנתי את קצה גבול היכולת שלי ללכת 30 קמ ביום בתנאי שטח קשים.
אחרי שחזרתי מהשביל די מפורק, עם כאב בברך ושררים תפוסים, נחתי חודש והתחלתי את הפרק האחרון בתוכנית האימונים, הפעם הגגש היה על חיזוק הגוף ובניית מסת שריר. בהתחלה הגדשתי חודש לחזרה למסלול ואחר כך היתחלתי לעשות אימונים יותר קצרים אבל עצימים. במקביל עברתי לדיאטה עשירה בחלבונים ופחממות במטרה לתת לגוף תנאים מיטביים להיתחזקות ובניית מבת שריר. אחרי 4 חוגשי אימון כאלה עליתי 6 ק"ג במשקל בלי לעלות באחוזי השומן – הכול תוספת של מסת שריר. כמובן שלאורך כל תקופה זו כאבו לי כל השרירים בגף באופן קבוע.
עכשיו כדאני יוצא למסע האמיתי יש לי תחושה שהחלק הקשה כבר מאחורי. בכלל לא בטוח שזה נכון, אדע זאת רק במהלך המסע. בכל מקרה אני לא מתכוון לרוץ לשום מקום, ולקרוע את עצמי, אין תאריך סיום ואין תוכנית מסודרת חוץ מללכת כ- 30 קמ ביום. התוכנית המסודרת שלי מסתיימת ברגע שאני מתחיל ללכת, כנראה ביום שישי, משם והלאה יש רק מסגרת כללית ותחושת הגוף והנפש שלי – המטרה היא להנות מהדרך.
אני עדיין לא קולט שיצאתי למסע של 4200 קמ במשך חצי שנה, לעולם לט עשיתי דבר דומה לזה ואני לא מצליח לדמיין לעצמי איך ארגיש בתופה כזאת ארוכה בייחוד שאני צריך להפרד מאורלי ושתי נכגותי המקסימות נועה ומיכל הקטנה שתהיה בת שנה כשאחזור ובטח לא תזהה אותי. לפחות מבחינת ההכנה הפיזית אני יודע שאני בה מוכן.
כמו שבכל תוכנית האימונים שלי הגדלתי עומסים לאט לאט גם את המסע האמיתי אני מתכוון לנתחיל בהדרגה עם הליכה של 15-20 קמ בלבד ביום שאני מגדיל את המרחקים בהתאם להרגשתי.
כמובן שלא הייתי יכול לצאת למסע כזה ללא תמיכתה של אורלי אשתי האהובה שמקבלת את השגעון שלי ותומכת בי לאורך כל הדרך.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s